İşbu sözleşme site kurallarını düzenlemekte olup, siteye üye olunması için bu sözleşmenin kabulü gerekmektedir. Bu sözleşme ile aşağıda belirtilen site kullanım kurallarına uyacağınızı kabul ve taahhüt etmiş olacağınızdan dikkatle okunması gerekmektedir. Bu aşamayı geçmeniz aşağıdaki maddeleri kabul etmeniz anlamına gelmektedir.

1. GİRİŞ
www.jinepsgazetesi.com sitesi, "Bağımsızlık Demokrasi Özgürlük Eşitlik ve Birlik JINEPS" gazetesine aittir ve sitedeki kod, yazılım, veritabanı ve veritabanındaki tüm bilgilerin, malzemelerin ve sitede yayınlanan her içeriğin tüm hakları Jıneps'e aittir. Bu içerik uluslararası telif hakları ve ticari marka kanunları tarafından korunmaktadır. Sitede bulunan hiçbir bilgi ve içeriği Jıneps'in yazılı izni olmaksızın değiştiremez, kopyalayamaz, çoğaltamaz, yeniden yayımlayamaz, başka bir bilgisayara yükleyemez, postalayamaz, iletemez ya da dağıtamazsınız.

2. SİTE ÜYELİĞİ
Üyeler, sitedeki haberlere yorum yapabileceklerdir.

3. SİTE ABONELİĞİ
www.jinepsgazetesi.com sitesine 1 yıllık sürelerle ve her yıl için belirlenmiş ücretler ödenerek abone olunabilir.

Site aboneleri e-gazete hizmetine erişim
başta olmak üzere sitede sadece ücretli üyelerin erişebileceği şekilde bölümlendirilmiş haberlere de ulaşabileceklerdir.

4. GENEL KURALLAR
4.1 www.jinepsgazetesi.com internet sitesine üye olurken vereceğiniz kişisel bilgilerin izinsiz olarak diğer kişi ve kurumlarla paylaşılmayacağını taahhüt ederiz.
4.2 www.jinepsgazetesi.com internet sitesi üyeliği kişiseldir. Başkasına ödünç verilemez, devredilemez. Bu durumda oluşabilecek olan sorunlardan Jıneps sorumlu değildir.
4.3 www.jinepsgazetesi.com internet sitesine üye olurken seçtiğiniz şifre sadece sizin tarafınızdan bilinmektedir. Şifrenizin seçimi ve korunması size aittir. Jıneps şifre kullanımından doğacak sorunlardan sorumlu değildir.
4.4 www.jinepsgazetesi.com internet sitesine üye olurken verilen bilgilerin doğru ve geçerli bilgiler olduğu kabul edilir. Ancak, bilgilerin doğru olmadığından şüphe edilen durumlarda Jıneps, bu üyenin üyeliğini askıya alma veya tamamen silme hakkını saklı tutar.

5. SİTE KULLANIM KURALLARI
Kullanıcılar, aralarında etkileşimi mümkün kılan fonksiyonları kullanırken aşağıdaki koşullara uymayı kabul etmiş sayılır. Üyeliğin ardından kullanıcının bu kurallara uymadığına dair bir başka üyeden Jıneps yönetimine şikâyet gelmesi ya da Jıneps tarafından böyle bir durumun tespiti durumunda, kullanıcının gönderdiği tüm mesaj ve bilgiler Jıneps tarafından incelenebilir, yazıları ve mesajları herhangi bir uyarıda bulunulmadan silinebilir; bu kişinin üyeliği askıya alınabilir ya da tamamen iptal edilebilir ve gerekirse yasal kovuşturma için bu bilgiler ilgili kurumlarla paylaşılabilir.

5.1 Moderatör ve Jıneps haricinde bir kullanıcı, başka bir kullanıcının bu fonksiyonları istediği gibi kullanmasını engelleyemez.
5.2 Kullanıcı suç teşkil edecek, yasal açıdan takip gerektirecek ya da yerel, ülke çapında ya da uluslararası düzeyde yasalara ters düşecek, ya da yalnızca diğer bir kullanıcıyı rahatsız edecek bir durum yaratan, ya da bu durumlardan herhangi birini teşvik eden, hiçbir tür yasadışı, tehditkâr, hakaret, küfür içeren, küçük düşürücü, kaba, pornografik, rahatsız edici ya da ahlaka aykırı bilgi postalayamaz ya da iletemez.
5.3 Kullanıcı bir başkasının gizlilik hakkını ya da yayın haklarını çiğneyen ya da telif hakları, ticari marka hakları veya başka mülkiyet hakları tarafından korunan ya bu tarif edilen sınıflara giren malzemelerden uyarlananlar da dahil olmak üzere; sahibinden ya da haklarını elinde tutandan önceden izin almaksızın, başkalarının haklarını çiğneyen ya da ters düşen, hiç bir bilgi, yazılım ya da başka malzeme postalayamaz ya da iletemez.
5.4 Bir virüs veya başka bir zararlı unsur içeren hiç bir tür bilgi, yazılım ya da başka bir malzeme postalayamaz ya da iletemez.
5.5 Jıneps site dâhilindeki interaktif alanlarda üyelerin yazdıklarından sorumlu değildir; bu alanlarda yazılan görüşleri paylaşmak durumunda değildir. Jıneps link verdiği, banner tanıtımı yaptığı sitelerin içeriklerinden sorumlu değildir.
5.6 Jıneps'da bulunan bütün yazılı, resimli, grafik içeren ve/veya içermeyen tablo gibi materyallerin her hakkı saklıdır. Bu materyalleri kopyalayarak kişisel sayfalarda yayınlamak ve/veya pazarlamak kesinlikle yasaktır. Kişisel sayfalarda bu gibi materyallerin kullanılması halinde mutlaka kimden alıntı yapıldığı ve/veya alıntı yapılan şahıs ve ticari kurumun izin verdiğini belirten bir ibarenin sayfanın altına eklemesi zorunludur. Aksi halde doğabilecek kanuni ihtilaflarda Jıneps bu uyarıyı yaptığından, hiçbir sorumluluk kabul etmez.
5.7 Teknik aksaklıklardan dolayı www.jinepsgazetesi.com 'de hata ya da kesinti olabilir. Jıneps, hizmetin bu şekilde kesilmesinden sorumlu değildir.

6. ÜYELİK
6.1 www.jinepsgazetesi.com internet sitesine üye olurken verilen bilgilerin doğruluğu göz önünde bulundurulur. Yanlış beyanlardan dolayı oluşabilecek hatalardan Jıneps sorumlu değildir. Her kullanıcı, www.jinepsgazetesi.com internet sitesinde yalnızca bir tek üyelik kaydı açma hakkına sahiptir. Eğer bir kullanıcının birden çok kayıt açtığı tespit edilirse, bu, www.jinepsgazetesi.com internet sitesi kurallarının kesin bir ihlali sayılır ve bu kullanıcının tüm üyelik kayıtları iptal edilebilir.
6.2 www.jinepsgazetesi.com internet sitesine üye olurken verilen e-posta adresinin üyeye ait ve aktif bir e-posta adresi olma zorunluluğu vardır. Üyelikle ilgili tüm yazışmalarda sisteme üye olurken verilen e-posta adresi esas alınır ve bu adres kullanılır. Jıneps verilen e-postanın doğruluğuna inanır ve buna göre davranır. Yanlış ve yalan beyan edilen e-postalardan oluşabilecek hatalardan Jıneps sorumlu değildir.
6.3 Üye verilerinin Jıneps'in ihmali görülmeden yetkisiz kişilerce okunmasından (üyenin bilgilerini başka kişilerle paylaşması, siteden ayrılırken çıkış yapmaması, vb. durumlardan) dolayı gelebilecek zararlardan ötürü Jıneps sorumlu değildir.
6.4 www.jinepsgazetesi.com internet sitesi üyeleri istedikleri zaman üyelikten çıkabilir. Aynı zamanda Jıneps de herhangi bir uyarı yapmaksızın üyeliği iptal etme hakkına sahiptir.
6.5 www.jinepsgazetesi.com internet sitesi kurallarına aykırı davranışları nedeniyle üyeliği iptal edilen bir kişi, aksi Jıneps tarafından onaylanmadıkça tekrar www.jinepsgazetesi.com internet sitesine kayıt olamaz; kayıt yapması durumunda bu kayıt da herhangi bir uyarıya gerek görülmeksizin iptal edilebilir.
6.6 Bu sayfada yer alan maddeler, değişikliklerin bu sayfadan belirtilmesi şartıyla Jıneps tarafından istenildiği zaman değiştirilebilir.

7. İADE VE İPTAL
www.jinepsgazetesi.com internet sitesine üye olarak kabul etmiş sayılacağınız, yukarıdaki kuralları içeren anlaşma, Jıneps tarafından herhangi bir anda, önceden uyarı yapılmaksızın bitirilebilir. Aynı şekilde siz de herhangi bir zamanda Jıneps'i bilgilendirmeniz durumunda üyeliğiniz iptal edilecek ve bu sözleşme sonlandırılmış sayılacaktır. Son bulma durumunda, www.jinepsgazetesi.com internet sitesi sayfalarına ve hizmetlerine erişme yetkiniz de son bulmuş anlamına gelir.
Üyeliğinizi, üyelik işleminizin onaylanması itibariyle 15 gün içerisinde iptal edebilirsiniz. İptal işleminiz onaylandığında, abonelik ücretiniz 30 gün içerisinde, bilgilerini tarafımıza ulaştıracağınız banka hesabınıza havale/eft yoluyla iade edilecektir.